Strona główna Tydzień Węgierski w przedszkolu
Tydzień Węgierski w przedszkolu PDF Drukuj Email

Tydzień Węgierski w przedszkolu

W dniach od 19.10 do 23.10 przedszkole włączyło się w obchody Tygodnia Węgierskiego.

Dzieci z grup „Wiewiórki”, „Jeże”, „Krasnale’, „Sowy” poznawały położenie, flagę, hymn, kuchnię Węgier,

uczestniczyły w projekcji bajki animowanej „Latający zajączek”, słuchały węgierskiej literatury dziecięcej.

Podczas zajęć umuzykalniających przedszkolaki zaprezentowały orkiestrę do utworu

J.Brahmsa „Taniec węgierski”, osłuchały się z utworem Franciszka Liszta „ Liebestraum- - Love Dream”, poznały kroki tańca „Czardasz”.

Dzieci wykonały także flagi węgierskie różnymi technikami plastycznymi, które pięknie prezentowały się na przedszkolnych gazetkach.

Aneta Żarkiewicz

IMG 20201021 130503